| manufacturer | Honda Motor |
| make | Honda |
| fcc id | KR5TP-4 |
| ic id | 7812D-TP4 |
| oem part number | 72147-T60-X01 |
| transponder id | 4A |
| frequency | 433Mhz |
| number of buttons | 4 |
| reusable | Yes |
| battery size | CR2032 |
| compatibility | 2023-2025 Honda Civic Type R |
| manufacturer | Honda Motor |
| make | Honda |
| fcc id | KR5TP-4 |
| ic id | 7812D-TP4 |
| oem part number | 72147-T60-X01 |
| transponder id | 4A |
| frequency | 433Mhz |
| number of buttons | 4 |
| reusable | Yes |
| battery size | CR2032 |
| compatibility | 2023-2025 Honda Civic Type R |
2023-2025 HONDA CIVIC 4B SMART KEYLESS PROXIMITY REMOTE TRANSMITTER KR5TP-4 72147-T60-X01
| Weight | 0.125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 1 × 0.5 in |
| Condition | OEM Refurbished |
All Transmitters Carry a 30 Day Standard Warranty Against Electronic Defect.
| manufacturer | Honda Motor |
| make | Honda |
| fcc id | KR5TP-4 |
| ic id | 7812D-TP4 |
| oem part number | 72147-T60-X01 |
| transponder id | 4A |
| frequency | 433Mhz |
| number of buttons | 4 |
| reusable | Yes |
| battery size | CR2032 |
| compatibility | 2023-2025 Honda Civic Type R |
2023-2025 HONDA CIVIC 4B SMART KEYLESS PROXIMITY REMOTE TRANSMITTER KR5TP-4 72147-T60-X01
| Weight | 0.125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 1 × 0.5 in |
| Condition | OEM Refurbished |
All Transmitters Carry a 30 Day Standard Warranty Against Electronic Defect.





