| manufacturer | Honda Motor |
| make | Acura |
| fcc id | KR5BTP |
| ic id | 7812D-TP |
| oem part number | 72147-TYB-C210, 72147-TYB-C31 |
| transponder id | 4A |
| frequency | 433Mhz |
| number of buttons | 5 |
| reusable | Yes |
| battery size | CR2032 |
| compatibility | 2022-2024 Acura MDX |
| manufacturer | Honda Motor |
| make | Acura |
| fcc id | KR5BTP |
| ic id | 7812D-TP |
| oem part number | 72147-TYB-C210, 72147-TYB-C31 |
| transponder id | 4A |
| frequency | 433Mhz |
| number of buttons | 5 |
| reusable | Yes |
| battery size | CR2032 |
| compatibility | 2022-2024 Acura MDX |
DFGF2022-2024 ACURA MDX TYPE S 5B SMART KEYLESS PROXIMITY REMOTE START FOB KR5BTP
| Weight | 0.125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 1 × 0.5 in |
| Condition | Like New Driver 1, Like New Driver 2, OEM Refurbished Driver 1, OEM Refurbished Driver 2 |
All Transmitters Carry a 30 Day Standard Warranty Against Electronic Defect.
| manufacturer | Honda Motor |
| make | Acura |
| fcc id | KR5BTP |
| ic id | 7812D-TP |
| oem part number | 72147-TYB-C210, 72147-TYB-C31 |
| transponder id | 4A |
| frequency | 433Mhz |
| number of buttons | 5 |
| reusable | Yes |
| battery size | CR2032 |
| compatibility | 2022-2024 Acura MDX |
DFGF2022-2024 ACURA MDX TYPE S 5B SMART KEYLESS PROXIMITY REMOTE START FOB KR5BTP
| Weight | 0.125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 1 × 0.5 in |
| Condition | Like New Driver 1, Like New Driver 2, OEM Refurbished Driver 1, OEM Refurbished Driver 2 |
All Transmitters Carry a 30 Day Standard Warranty Against Electronic Defect.





